Yageo MFR-25FRF52-121R
MFR-25FRF52-121R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-121R
Brief Description
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-121R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-121R
QUANTITY
MFR-25FRF52-121R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-121R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-121R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-121R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-121R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-121R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-121R
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
MOD PWR INLET STD FILTER 6A PNL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
TWEEZER END CUTTER 15AP 4.53" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
PROTECTIVE TUBE FIBER OPTIC CORD datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 5MM datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf