Yageo 9C06031A8R20JGHFT
9C06031A8R20JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A8R20JGHFT
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A8R20JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A8R20JGHFT
QUANTITY
9C06031A8R20JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A8R20JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A8R20JGHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A8R20JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A8R20JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A8R20JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A8R20JGHFT
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 560 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/38/180G 1.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf