Yageo 9C06031A9091FKHFT
9C06031A9091FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9091FKHFT
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9091FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9091FKHFT
QUANTITY
9C06031A9091FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9091FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9091FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9091FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9091FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9091FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9091FKHFT
IC RECEIVER 5V/3.3V DIFF 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 83A TO-262 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN INSERT 9POS SLD CUP PIN datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH CTLR 2A 4WLCSP datasheet.pdf
BEVEL 6.00MM datasheet.pdf