Yageo 9C06031A9100FKHFT
9C06031A9100FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9100FKHFT
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9100FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9100FKHFT
QUANTITY
9C06031A9100FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9100FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9100FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9100FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9100FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9100FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9100FKHFT
LED BLUE-GREEN CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.8A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.1A 8.8 MOHM datasheet.pdf