Yageo 9C06031A9531FKHFT
9C06031A9531FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A9531FKHFT
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A9531FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A9531FKHFT
QUANTITY
9C06031A9531FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A9531FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A9531FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A9531FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A9531FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A9531FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A9531FKHFT
CONN RCPT HI-SPEED DUAL 160POS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
IC LI-ION LDO CHRG MGMT 8-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
ADAPTER SHELL 24 - FLEX CONDUIT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 2.2A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf