Yageo 9C08052A1002FKHFT
9C08052A1002FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1002FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1002FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1002FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A1002FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1002FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1002FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1002FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1002FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1002FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1002FKHFT
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
MQS VERSCHL.PLATTE datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 10DFN datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (D-353-14) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 9VC datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf