Yageo 9C08052A1022FKHFT
9C08052A1022FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1022FKHFT
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1022FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1022FKHFT
QUANTITY
9C08052A1022FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1022FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1022FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1022FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1022FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1022FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1022FKHFT
RES SMD 56.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GOLDCAREPLAN-GROUP6-1-7YR datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMCJ datasheet.pdf
CONN SWG JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
CONN 13POS M 2.54M R/A DIN41617 datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 630VDC datasheet.pdf