Yageo 9C08052A1051FKHFT
9C08052A1051FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1051FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1051FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1051FKHFT
QUANTITY
9C08052A1051FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1051FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1051FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)