Yageo 9C08052A1202JLHFT
9C08052A1202JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1202JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1202JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A1202JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A1202JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1202JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1202JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1202JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1202JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1202JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1202JLHFT
JUMPER-H1505TR/A2015N/X 4" datasheet.pdf
RES 33K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=500FT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf