Yageo 9C08052A1242FKHFT
9C08052A1242FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1242FKHFT
Brief Description
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1242FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1242FKHFT
QUANTITY
9C08052A1242FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1242FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1242FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1242FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1242FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1242FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1242FKHFT
FLEX CABLE - AFJ17A/AE17/AFJ17A datasheet.pdf
CAP CER 1PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 80MSPS 52-QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE D 33POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 1000' datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf