Yageo 9C08052A1541FKHFT
9C08052A1541FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1541FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1541FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1541FKHFT
QUANTITY
9C08052A1541FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1541FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1541FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1541FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1541FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1541FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1541FKHFT
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CONVERTER FREQ TO VOLT 14-DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES 575 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf