Yageo 9C08052A1603JLHFT
9C08052A1603JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1603JLHFT
Brief Description
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1603JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A1603JLHFT
QUANTITY
9C08052A1603JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1603JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1603JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1603JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1603JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1603JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1603JLHFT
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN IDC 2POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST2.5 144CKT datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.100 T/H datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 10W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf