Yageo 9C08052A1692FKHFT
9C08052A1692FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1692FKHFT
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1692FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A1692FKHFT
QUANTITY
9C08052A1692FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1692FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1692FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1692FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1692FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1692FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1692FKHFT
SWITCH REED SPDT 1.5A 60-65 A/T datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf