AVX Corporation KC7050T250.000L30E00
KC7050T250.000L30E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050T250.000L30E00
Brief Description
OSC SO 250.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050T250.000L30E00.pdf
Availability of KC7050T250.000L30E00
QUANTITY
KC7050T250.000L30E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050T250.000L30E00
Internal Part NumberEIS-KC7050T250.000L30E00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050T-L3, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050T250.000L30E00
Related LinksKC7050T250, KC7050T250.000L30E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050T250.000L30E00 Details Description
Related parts for KC7050T250.000L30E00
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 200MA 1.17 OHM datasheet.pdf
SWITCH MINI 16A SPDT PLNGR.187QC datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 2312 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A D2PAK datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NAT SHLD 500' datasheet.pdf
KIT SUPERFLASH datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 170POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 75W datasheet.pdf