Yageo 9C08052A1803JLHFT
9C08052A1803JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A1803JLHFT
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A1803JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A1803JLHFT
QUANTITY
9C08052A1803JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A1803JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A1803JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A1803JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A1803JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A1803JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A1803JLHFT
CONN PWR PLUG SEALED 2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
20M MECHATROLINK CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf