Yageo 9C08052A2262FKHFT
9C08052A2262FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2262FKHFT
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2262FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A2262FKHFT
QUANTITY
9C08052A2262FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2262FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2262FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2262FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2262FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2262FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2262FKHFT
CAP CER 0.068UF 1.5KV X7R 3640 datasheet.pdf