Yageo 9C08052A2493FKHFT
9C08052A2493FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2493FKHFT
Brief Description
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2493FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A2493FKHFT
QUANTITY
9C08052A2493FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2493FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2493FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2493FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2493FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2493FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2493FKHFT
BOARD EVAL FOR ADF4153 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20UNF-2A 20MA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RING AVIKRIMP C54038 BULK datasheet.pdf
MODIFIED, PIN ASSEMBLY datasheet.pdf
LED COB WHT 2700K 2STEP 90CRI datasheet.pdf
Single, 12-/14-/16-Bit nanoDAC with 5 ppm/C On-Chip Reference in SOT-23 IC datasheet.pdf