Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH35SA-UWHST4
D38999/20WH35SA-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH35SA-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WH35SA-UWHST4.pdf
Availability of D38999/20WH35SA-UWHST4
QUANTITY
D38999/20WH35SA-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH35SA-UWHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH35SA-UWHST4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH35SA-UWHST4
D38999/20WH35SA-UWHST4 Details Description
Related parts for D38999/20WH35SA-UWHST4
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC SW CROSSPOINT 3.125GBPS 16LLP datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OP/EW W/POL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
SMA BH JCK-STR PLG RG-316 DB 48" datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SMT 6MM datasheet.pdf