Murata Electronics North America LQH3NPN3R3NJ0L
LQH3NPN3R3NJ0L picture photo
Mfg. Part Number
LQH3NPN3R3NJ0L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.27A 105 MOHM
Datasheet Download
LQH3NPN3R3NJ0L.pdf
Availability of LQH3NPN3R3NJ0L
QUANTITY
LQH3NPN3R3NJ0L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3NPN3R3NJ0L
Internal Part NumberEIS-LQH3NPN3R3NJ0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLQH3NP Series - 1212 Wire-Wound Power Inductor
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH3NP_J0
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.27A
Current - Saturation950mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)126 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1212 (3030 Metric)
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH3NPN3R3NJ0L
Related LinksLQH3NPN, LQH3NPN3R3NJ0L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3NPN3R3NJ0L Details Description
Related parts for LQH3NPN3R3NJ0L
IK 35 PA GN/YL datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
DOOR STEEL 76.8X18.8X0.53" BLACK datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-I, Dual Link 29 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
F BK 40/500 PRE-ASSEMBLED CBL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf