Yageo 9C08052A2701JLHFT
9C08052A2701JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2701JLHFT
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2701JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A2701JLHFT
QUANTITY
9C08052A2701JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2701JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2701JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2701JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2701JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2701JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2701JLHFT
VARISTOR 387V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL X,G RVPOL.125 datasheet.pdf
RES 176 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 176 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO-214AA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS GOLD R/A METAL datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
2200UF 35V 16X25 datasheet.pdf