Yageo 9C08052A2702JLHFT
9C08052A2702JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2702JLHFT
Brief Description
RES SMD 27K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2702JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A2702JLHFT
QUANTITY
9C08052A2702JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2702JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2702JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2702JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2702JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2702JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2702JLHFT
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 BRASS 7/8" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 16K 44LQFP datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 3POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RJI KABEL 8XAWG26/7 AU V4A P datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf