Alliance Memory, Inc. AS4C32M32MD1-5BIN
AS4C32M32MD1-5BIN picture photo
Mfg. Part Number
AS4C32M32MD1-5BIN
Brief Description
IC SDRAM 32MX32 200MHZ 90FPBGA
Datasheet Download
AS4C32M32MD1-5BIN.pdf
Availability of AS4C32M32MD1-5BIN
QUANTITY
AS4C32M32MD1-5BIN Order Process
Ship out your order
Specifications of AS4C32M32MD1-5BIN
Internal Part NumberEIS-AS4C32M32MD1-5BIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package348
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile DDR SDRAM
Memory Size1G (32M x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-BGA (13x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS4C32M32MD1-5BIN
Related LinksAS4C32M3, AS4C32M32MD1-5BIN Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS4C32M32MD1-5BIN Details Description
Related parts for AS4C32M32MD1-5BIN
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 260MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 25POS VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
10+10 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
CM RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 10V 10W datasheet.pdf