Yageo 9C08052A2944FKHFT
9C08052A2944FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2944FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.94M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2944FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A2944FKHFT
QUANTITY
9C08052A2944FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2944FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2944FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2944FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2944FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2944FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2944FKHFT
FIXED IND 150NH 1.015A 110 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE DB25M/M STRAIGHT THRU 6' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 1.5MM H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf