Yageo 9C08052A2R20JGHFT
9C08052A2R20JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A2R20JGHFT
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A2R20JGHFT.pdf
Availability of 9C08052A2R20JGHFT
QUANTITY
9C08052A2R20JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A2R20JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A2R20JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A2R20JGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A2R20JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A2R20JGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A2R20JGHFT
IC OPAMP GP 2MHZ TO99-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SENSOR 5 PSI DIFFERENTIAL GAUGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 79.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
63314B107 ANVIL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 45V TO-263AB datasheet.pdf