Yageo 9C08052A3003JLHFT
9C08052A3003JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3003JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3003JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A3003JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A3003JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3003JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3003JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3003JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3003JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3003JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3003JLHFT
CONN D-SUB RECEPT 109 MIX 5C5 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.192K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 450V X7T 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO214AC datasheet.pdf