Yageo 9C08052A3014FKHFT
9C08052A3014FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3014FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3014FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3014FKHFT
QUANTITY
9C08052A3014FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3014FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3014FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3014FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3014FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3014FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3014FKHFT
IC CLOCK/DATA RECOVERY 64-TQFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
IC 6 PWR SUPPLY MONITOR 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAVITY PLUG 2.5MM SYST datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 185MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf