Yageo 9C08052A3571FKHFT
9C08052A3571FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3571FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3571FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3571FKHFT
QUANTITY
9C08052A3571FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3571FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3571FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3571FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3571FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3571FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3571FKHFT
CAP CER 130PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SCR SENS GATE 400V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 2.08" X 1.28" 10PC datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO263 datasheet.pdf
RES 143 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
THERMOCOUPLE CABLE datasheet.pdf
RETAINER 4P datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W SMA datasheet.pdf