Yageo 9C08052A3743FKHFT
9C08052A3743FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3743FKHFT
Brief Description
RES SMD 374K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3743FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A3743FKHFT
QUANTITY
9C08052A3743FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3743FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3743FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3743FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3743FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3743FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3743FKHFT
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 3W 100 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 132POS .050 SMD datasheet.pdf