Yageo 9C08052A3R32FGHFT
9C08052A3R32FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3R32FGHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3R32FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A3R32FGHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C08052A3R32FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3R32FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3R32FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3R32FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3R32FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3R32FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3R32FGHFT
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO3P datasheet.pdf
RES 273 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 22K OHM .06W 60MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC FPGA 1100 I/O 1930FCBGA datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 38"X43.4" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.75A 84 MOHM SMD datasheet.pdf