Yageo 9C08052A3R32FGHFT
9C08052A3R32FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A3R32FGHFT
Brief Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A3R32FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A3R32FGHFT
QUANTITY
9C08052A3R32FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A3R32FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A3R32FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A3R32FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A3R32FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A3R32FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A3R32FGHFT
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.96NS 332CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
CABLE DUCT HORIZONTAL TEE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf