Yageo 9C08052A4303JLHFT
9C08052A4303JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4303JLHFT
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4303JLHFT.pdf
Availability of 9C08052A4303JLHFT
QUANTITY
9C08052A4303JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4303JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4303JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4303JLHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4303JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4303JLHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4303JLHFT
SIDAC SYM 3CHP 150V 150A MS013 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 149 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
150000UF 25V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf