Yageo 9C08052A4531FKHFT
9C08052A4531FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4531FKHFT
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4531FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A4531FKHFT
QUANTITY
9C08052A4531FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4531FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4531FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4531FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4531FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4531FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4531FKHFT
CONN RING TONGUE 4AWG #8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 12A TO-220 datasheet.pdf
SEAMLESS BUTT CONNECTOR SPLICE datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5.5NS 44VQFP datasheet.pdf
CONN 8CONT PIN datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 30W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf