Yageo 9C08052A4990FKHFT
9C08052A4990FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A4990FKHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A4990FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A4990FKHFT
QUANTITY
9C08052A4990FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A4990FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A4990FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A4990FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A4990FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A4990FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A4990FKHFT
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 1.4A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM datasheet.pdf