Yageo 9C08052A5364FKHFT
9C08052A5364FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A5364FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A5364FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A5364FKHFT
QUANTITY
9C08052A5364FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A5364FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A5364FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A5364FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A5364FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A5364FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A5364FKHFT
IC REG LDO ADJ 7A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
SWTCH SPDT 15A SHORT SPRNG PLNGR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 32 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf