Yageo 9C08052A5491FKHFT
9C08052A5491FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A5491FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A5491FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A5491FKHFT
QUANTITY
9C08052A5491FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A5491FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A5491FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A5491FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A5491FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A5491FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A5491FKHFT
FIXED IND 33NH 1.105A 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED 15MM BAYONET YELLOW 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS PNL MNT SCKT datasheet.pdf
PROCESS CTLR DGTL SER CBL 25PIN datasheet.pdf
RELAY REED DPST-NO 1A 15V datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf