Yageo 9C08052A6202FKHFT
9C08052A6202FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6202FKHFT
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6202FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6202FKHFT
QUANTITY
9C08052A6202FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6202FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6202FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6202FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6202FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6202FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6202FKHFT
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL 1.27MM datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf