Vishay/BCcomponents BFC247965114
BFC247965114 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247965114
Brief Description
CAP FILM 110NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC247965114.pdf
Availability of BFC247965114
QUANTITY
BFC247965114 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247965114
Internal Part NumberEIS-BFC247965114
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance0.11µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247965114
Related LinksBFC247, BFC247965114 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247965114 Details Description
Related parts for BFC247965114
IC 10BIT 38 KSPS ADC S/O 20-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - APR10B/AE10M/APR10B datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SSOP datasheet.pdf
TOOL DIE CES ECV-ECN 18-16 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V C0H RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf