Yageo 9C08052A6981FKHFT
9C08052A6981FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6981FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6981FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A6981FKHFT
QUANTITY
9C08052A6981FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6981FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6981FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6981FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6981FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6981FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6981FKHFT
CONN EDGE CARD DUAL .8MM 100POS datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 16PS DL SMD 30AU datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 10POS VERT GOL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 24VAC/DC DIN RAIL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 470 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf