Yageo 9C08052A6R81FGHFT
9C08052A6R81FGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A6R81FGHFT
Brief Description
RES SMD 6.81 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A6R81FGHFT.pdf
Availability of 9C08052A6R81FGHFT
QUANTITY
9C08052A6R81FGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A6R81FGHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A6R81FGHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A6R81FGHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A6R81FGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A6R81FGHFT Details Description
Related parts for 9C08052A6R81FGHFT
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS W/MUX 16-QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 1A IPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CT CONN MT REC ASSY 7P L/BLUE datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 48QFN datasheet.pdf
RES 920 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONTACT EP-II LANCELESS 20-16AWG datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf