Yageo 9C08052A7150FKHFT
9C08052A7150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A7150FKHFT
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A7150FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A7150FKHFT
QUANTITY
9C08052A7150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A7150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A7150FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A7150FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A7150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A7150FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A7150FKHFT
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC AMP AUD 1.8W 6DB GAIN 10-DFN datasheet.pdf
2.54MMCGRID DRSW HDR RA O/PG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 65MM datasheet.pdf