Yageo 9C08052A7324FKHFT
9C08052A7324FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A7324FKHFT
Brief Description
RES SMD 7.32M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A7324FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A7324FKHFT
QUANTITY
9C08052A7324FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A7324FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A7324FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A7324FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A7324FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A7324FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A7324FKHFT
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 600V 300A datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC P600 datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 4.2MP 67CPGA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B M15 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf