Yageo 9C08052A8452FKHFT
9C08052A8452FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C08052A8452FKHFT
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9C08052A8452FKHFT.pdf
Availability of 9C08052A8452FKHFT
QUANTITY
9C08052A8452FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C08052A8452FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C08052A8452FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C08052A8452FKHFT
Related Links9C08052A, 9C08052A8452FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C08052A8452FKHFT Details Description
Related parts for 9C08052A8452FKHFT
EHS-BIT1,0X6,0X50 datasheet.pdf
SSD 80GB 2.5" SATA datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU BK 6MM datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 560V 16A TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf