Yageo 9C12063A1023FKHFT
9C12063A1023FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1023FKHFT
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1023FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1023FKHFT
QUANTITY
9C12063A1023FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1023FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1023FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1023FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1023FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1023FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1023FKHFT
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 12 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf