Yageo 9C12063A1024FKHFT
9C12063A1024FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1024FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.02M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1024FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1024FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1024FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1024FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1024FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1024FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1024FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1024FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1024FKHFT
CAP CER 2200PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH PHY 64-TQFP datasheet.pdf
22MM IND CTRL ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
05+05 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CONN SOCKET 26POS 2.54MM datasheet.pdf