Yageo 9C12063A10R0FKHFT
9C12063A10R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A10R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A10R0FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A10R0FKHFT
QUANTITY
9C12063A10R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A10R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A10R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A10R0FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A10R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A10R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A10R0FKHFT
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf