Yageo 9C12063A1100JLHFT
9C12063A1100JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1100JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1100JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1100JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A1100JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1100JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1100JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1100JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1100JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1100JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1100JLHFT
IC AMP AUDIO PWR 1.1W AB 10MSOP datasheet.pdf
MOSFET NCH DUAL GATE 20V SOT143B datasheet.pdf
IC BUFFER SCHMIT TRIG 4DSBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC DO204AC datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A DPAK datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
CRYSTAL 8.000000 MHZ datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 4.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0016UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf