Yageo 9C12063A1103JLHFT
9C12063A1103JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1103JLHFT
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1103JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1103JLHFT
QUANTITY
9C12063A1103JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1103JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1103JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1103JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1103JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1103JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1103JLHFT
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SC88 datasheet.pdf
RACKMOUNT MODEM SYSTEM RJ-11 datasheet.pdf
LEAD XM HOOK-PIN PLUG RED 18" datasheet.pdf
INDICATOR NEON WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 1A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
BLZP 5.08/11/90F SN OR BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.2V WDFN6 datasheet.pdf