Yageo 9C12063A1131FKHFT
9C12063A1131FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1131FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1131FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A1131FKHFT
QUANTITY
9C12063A1131FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1131FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1131FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1131FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1131FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1131FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1131FKHFT
SWITCH ROTARY 5DECK NONSH 125V datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 60V 0.08A RADIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 464 OHM 1% 20W datasheet.pdf