Vishay/Vitramon VJ0603D680FXCAJ
VJ0603D680FXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680FXCAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680FXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D680FXCAJ
QUANTITY
VJ0603D680FXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680FXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680FXCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680FXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680FXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680FXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D680FXCAJ
DIODE ARRAY GP 200V 3A TO220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.09 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONN STENCIL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf