Yageo 9C12063A1203JLHFT
9C12063A1203JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A1203JLHFT
Brief Description
RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A1203JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A1203JLHFT
QUANTITY
9C12063A1203JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A1203JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A1203JLHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A1203JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A1203JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A1203JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A1203JLHFT
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 SMT GOLD datasheet.pdf
RES 1.10K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 480MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 32VDC datasheet.pdf
INSERT MALE 25POS+1GND CRIMP datasheet.pdf